10 jubileusz Profilaktycznej Grupy Rozwoju Osobowego.

10 jubileusz Profilaktycznej Grupy Rozwoju Osobowego.

JUBILEUSZ 10 LECIA PROFILAKTYCZNEJ GRUPY ROZWOJU OSOBOWEGO.
25 listopada 2016 r. Profilaktyczna Grupa Rozwoju Osobowego „Przystanek Szóstka” miała przyjemność celebrować 10- ą rocznicę działalności. W spotkaniu jubileuszowym udział wzięli absolwenci VI LO, byli uczestnicy PGRO, którzy w krótkich wystąpieniach wspominali swój udział w spotkaniach grupy, podkreślając wagę, jaką dla ich osobowego rozwoju miał czas spędzony w społeczności grupy. Spotkanie jubileuszowe zaszczycili także swoją obecnością Dyrektor Liceum, pan Tomasz Zbierski oraz pani Wicedyrektor Anna Jundziłł, za obecność, których PGRO dziękuje. W spotkaniu uczestniczyli dwaj zaprzyjaźnieni funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy wspierali niektóre wątki realizowanego programu grupy.

Byli uczestnicy podkreślali, iż dla niektórych praca w PGRO była inspiracją dla wyboru kierunków studiów, szczególnie psychologii i socjologii a dla innych pomocą w lepszym wglądzie we własne relacje z ludźmi i samym sobą oraz lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu. W swobodnej atmosferze obecni wymieniali się wspomnieniami z aktualnymi uczestnikami.
Dzięki zaangażowaniu tych ostatnich mogliśmy zrealizować bardzo miły i inspirujący wieczór okraszany nadto kulinariami przygotowanymi jak zwykle przez p. Małgosię z naszego baru szkolnego i napojami chłodzącymi, które z uwagi na ciepłą atmosferę wydarzenia oraz rozgrzany do białości kominek, okazały się niezwykle potrzebne. W tym miejscu należą się podziękowania panu Tomaszowi Laboch- Słomka, absolwentowi „szóstki”, rodzicowi naszej grupowiczki, który zapewnił drewno do kominka oraz Mateuszowi Groenowi i jego koledze za rozpalenie kominka co wcale nie było takie łatwe. Dziękujemy także naszej absolwentce Nikoli Witkowskiej za emocjonujący pokaz fireshow , Natali Popławskiej za projekt tortu a Jarkowi za kunszt w jego krojeniu.
Na przestrzeni 10-lecia wspólnie z kolejnymi pokoleniami uczestników realizowaliśmy różne formy zajęć począwszy od form psychoedukacyjnych poprzez profilaktyczne aż po artystyczne, które zorientowane były na realizacje celów określonych już przez samą nazwę grupy.
Spotkanie jubileuszowe połączone było z coroczną sesją „Muzyka przy kominku” czyli projekcją na dużym ekranie koncertu słynnej grupy muzycznej. W tym roku był to koncert grupy U2 z 2011 r. w Slane Castle.
Zapraszamy poniżej na impresję fotograficzną złożoną z wybranych fotografii, wykonanych na przestrzeni dziesięciu lat, spośród wielotysięcznej galerii fotografii dokumentujących działalność PGRO.
W przygotowaniu jest relacja filmowa z naszego jubileuszu, którą opublikujemy wkrótce także na stornie szkoły oraz stronie grupy.

  • O nas

    Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper. Donec sollicitudin erat consequat dui volutpat congue ornare lectus adipiscing. Maecenas a augue libero, non pulvinar justo. Donec convallis tortor ut augue vehicula faucibus.
  • Archiwa