Nasze Motto

Miarą wszystkiego jest człowiek.

W tym miejscu należałoby właściwie skończyć. Czyż nie o to właśnie chodzi, że wszystkie doznania danej osoby są dla niej prawdziwe. Ponieważ ludzie, Bogu dzięki, różnią się od siebie, to pojęcie prawdy w znaczeniu obiektywnym nie ma sensu, jako mądrze rzecze Wikipedia. A uczenie relatywności osądów? Taka jest idea Grupy?  Li tylko? Otóż nie tylko. Chodzi bowiem o bardziej ludzką miarę człowieka. Nie tylko przez pryzmat szkiełka i filozoficznych wypocin, ale również, a może raczej przede wszystkim, dzięki zrozumieniu inności. Nawet tej najbardziej pospolitej i inności odróżniającej nas   tylko od samych nas.O to, że martensy w czerwone róże są równie oryginalne, co wyciągnięty sweter co o dziwo, nie urąga  ani rzeczonemu swetrowi, ani martensom.Grupa uczy odkrywania siebie przez innych, odnajdywania człowieka w człowieku, mimo tego, że “włoncza” on światło, miast je “włączać”, a kolor jego włosów jest równie obrzydliwie irytujący.    I jeszcze, że szczęście nie oznacza wcale tego, że jest się wesołym a  jeśli ktoś tak uważa, to wcale nie musi się mylić.O człowieka chodzi. Tego jednego, a zarazem Tych wszystkich, bo grupa jest Grupą tylko w całości, choć tak bardzo indywidualnie.

O człowieka chodzi. Tak po ludzku bardzo.

Patryk Pufelski, 

były uczestnik grupy, obecnie student Instytutu Kulturoznawstwa w Katedrze Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Uniwersytet Jagielloński.

 

  • O nas

    Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper. Donec sollicitudin erat consequat dui volutpat congue ornare lectus adipiscing. Maecenas a augue libero, non pulvinar justo. Donec convallis tortor ut augue vehicula faucibus.
  • Archiwa