Serwis archiwalny Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku
(pełnił rolę oficjalnego serwisu szkoły do dnia 31 sierpnia 2019 r.) 

Bienale uczniowskiej sztuki użytkowej

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej Wrocław 2018!

ORGANIZATORZY:
Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Departament Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

CELE I ZADANIA:
Upowszechnianie wiedzy z zakresu sztuki użytkowej w kontekście jej wykorzystywania we współczesnym wzornictwie przemysłowym. Rozwijanie wyobraźni twórczej, stosowanie kreatywnych rozwiązań i zachęcanie do własnych poszukiwań i interpretacji dzieła plastycznego. Wspieranie pasji i uzdolnień dzieci i młodzieży. Prezentacja oryginalnych uczniowskich prac w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Udział w przeglądzie (przedmiot przeglądu, spotkanie z innymi uczestnikami).
Uczestnikiem Biennale może być uczeń od IV klasy szkoły podstawowej do 25 lat.

Inspiracje dla nauczycieli plastyki/instruktorów sekcji plastycznych/artystycznych Czym jest design? Można powiedzieć, że jest to wszystko, co można zaprojektować. Design jako dziedzina sztuki użytkowej. Projektanci (nierzadko artyści) w tej dziedzinie, nazywani są designerami, a przedmiotem ich działalności jest design jako projekt. Pojęcie designu wykorzystywane jest w takich dziedzinach jak: grafika użytkowa, projektowanie produktu, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, multimedia, moda.

KONTAKT:
Wszelkich informacji na temat Biennale udzielają pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury Fabryczna dostępni pod adresami mailowymi: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

I Etap - Kwalifikacyjny
Organizacja (rekrutacja uczestników)
Formularz zgłoszenia, regulamin Biennale, zestaw inspiracji dla opiekunów artystycznych oraz plakat okolicznościowy są udostępnione na stronie wcrs.wroclaw.pl oraz www.mdk.wroc.pl
Zgłoszenia dokonujemy poprzez wypełnienie elektronicznej karty uczestnictwa wraz z niezbędnymi załącznikami (potwierdzenie udziału przez placówkę, dokumentacja fotograficzna) poprzez link na stronie głównej: wcrs.wroclaw.pl w terminie do 23 kwietnia 2018 r. do godziny 24.00
Cyfrowe fotografie, które należy dołączyć do zgłoszenia muszą być przesłane w jednym z formatów: JPEG, TIFF, GIF lub PDF. Minimalna rozdzielczość zdjęcia 300 dpi, format minimum A4. Każde zdjęcie powinno być opisane: [tytuł, imię, nazwisko, wiek, nazwa placówki, opiekun artystyczny].
Jury złożone z artystów plastyków Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu dokona kwalifikacji prac do wystawy w ramach Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej.
Lista osób zaproszonych do udziału w Biennale zostanie opublikowana 27 kwietnia 2018 r. na stronach wcrs.wroclaw.pl i www.mdk.wroc.pl

II Etap - Finałowy Placówka oświatowa / opiekun artystyczny uczestnika Biennale otrzyma potwierdzenie udziału w przeglądzie sztuki użytkowej wraz z pisemnym zaproszeniem do 10.05.2018 r.
Osoby chętne do wzięcia udziału w wernisażu przyjeżdżają na własny koszt.
Uczestnik Biennale przesyła prace na koszt własny do 25.05.2018 r. na adres: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Ogólnopolskie Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej 2018, Plac Dominikański 6, 50-159 Wrocław (Sekretariat).

Wypełnij ----> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY/KARTA UCZESTNICTWA

Free Joomla! templates by AgeThemes